Anlatsın

Kullanım Koşulları

Anlatsin.com, Sinaps Teknoloji Bilişim ve Danışmanlık San. Tic. A.Ş.’nin (bundan sonra “Sinaps” olarak anılacaktır.) geliştirdiği bir tecrübe aktarım platformudur.

Anlatsın.com’u üye olarak veya olmayarak herhangi bir şekilde kullanan herkes (bundan sonra “Kullanıcılar” olarak anılacaktır.), aşağıda belirtilen Kullanıcı Şartları ve Gizlilik Sözleşmesi’ni okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

 1. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 2. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli ve kışkırtıcı yazılar yasaktır.
 3. Tehdit edici, küfürlü, nefret dolu ya da yüksek miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; anlatsin.com kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
 4. Kullanıcıların kişiliğine, davranışına, görünüşüne yönelik her türlü taciz edici yazı yazmak yasaktır.
 5. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar anlatsin.com'a gönderilemez.
 6. Anlatsin.com içeriklerinin kopyalanması veya satılması yasaktır. Aksi durumda Sinaps gereken yasal süreci başlatma hakkına sahiptir.
 7. Sinaps, sitede bulunan herhangi bir yazıyı, yorumu veya cevabı gerekli gördüğü durumlarda yayından kaldırma veya edit etme hakkına sahiptir.
 8. Anlatsin.com, üyeliğinizi silseniz dahi yasal zorunluluk gereği cevaplarınızı, en az 1 yıl süreyle veri tabanında tutmaya devam edecektir.
 9. Anlatsin.com içerisinde üretilen içeriğe katkıda bulunan editörlerin ürettiği herhangi bir içeriğin Anlatsin.com'dan izinsiz olarak kopyalanması, dağıtılması, satışının yapılması yasaktır.
 10. Anlatsin.com içerisinde yayınlanan duyuru ve bildiri niteliğindeki yönetici yazıları sistem içerisindeki kural ve hakların genel sınırlarını belirlemek için örnek olarak gösterilebilir.
 11. Anlatsin.com kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır. Ancak aynı davranışın tekrarı halinde sistemimizden kayıtları silinir. Anlatsin.com yönetimi, kullanıcıların hesaplarını geçici olarak askıya alma, kalıcı olarak dondurma ve silme hakkını saklı tutar.
 12. Anlatsin.com kurallarının güncellenmesi veya bu kurallara yenilerinin eklenmesi hakkı Anlatsin.com yöneticilerine aittir.
 13. Anlatsin.com’a yazılan mesajlardan/yorumlardan, mesajı ve yorumu yazan Anlatsin.com üyesi sorumludur. Kullanıcıların yazdıkları yazı, mesaj ve yorumlardan dolayı Anlatsin.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 14. Anlatsin.com kullanıcı hesabında T.C. yasalarına ve hukuka aykırı unsur taşıyan hiç bir veri bulundurulmamalıdır. Kullanıcılar başka bir birey gibi davranamaz, izin almaksızın başka bir bireye ait bir ismi ve ya bilgiyi kullanamaz.
 15. Sinaps, tüm kullanıcılarının ürettiği içerikleri kendi kanallarından paylaşabilir veya işin mahiyeti icabı içerikleri bilmesi ve edit etesi gereken üçüncü kişilerin kullanımına açabilir.
 16. Resmî makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmî soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Sinaps sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Sinaps, kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercîlere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.
 17. Anlatsin.com içerisinde Youtube videoları barındırdığı için siteyi kullanarak YouTube'un servis şartlarını da kabul etmiş sayılırsınız. Youtube'un servis şartlarını https://www.youtube.com/t/terms adresinden görebilirsiniz.

Bu internet sitesine üye olan kullanıcılar yukarıda belirtilen “Kullanıcı Şartları”’nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.