Anlatsın
Giriş
Pfizer'de nasıl bir çalışma ortamı var?
Serra Uluışık
Serra Uluışık
Türkiye İnsan Kaynakları Lideri, Pfizer
Transkript

Pfizer Türkiye’nin merkez ofisinin Ortaköy’de olması hepimiz için bir mutluluk ve motivasyon kaynağı çünkü burada bir toplantıdan bunaldığımızda şirketten çıkıp Ortaköy’de deniz havası alıp geri gelebiliyoruz. Pfizer Türkiye 60 yıldır Ortaköy’de bulunuyor ve bu bina Pfizer’in binası. Dolayısıyla burada hem bir yaşanmışlık var hem de çalışanları iyi hissettiriyor.

Bunun dışında yukarıda deniz manzaralı güzel bir terasımız var. Yazın orada kahve eşliğinde keyifli sohbetler yapılıyor. Çok genç bir çalışan kitlesinin olması, koridorlarda gülüşmeler ve sohbetler yaratıyor. Bu yüzden çok iyi bir arkadaş ortamı var. Ben buradaki arkadaşlarımla tatile gidiyorum ve dışarı da görüşüyorum. Hatta birçok insan da görüşüyor. Bu da o aidiyet duygusunu ve Pfizer’de mutlu olmayı getiriyor.

Pfizer’de bazı esnek uygulamalarımız var. Çarşamba günleri home office olarak çalışıyoruz, bu da rahatlama faktörü getiriyor. Ayrıca rahat giyiniyoruz. Önemli ve resmi toplantılar dışında iş kıyafeti giyme gibi bir zorunluluğumuz yok. Dolayısıyla rahat, eğlenceli bir çalışma ortamımız var.

Bu soruya verilmiş 6 cevap daha var.