Anlatsın
Giriş
Pfizer'de nasıl uluslararası kariyer fırsatları var?
Ahmet Giray Ölmez
Ahmet Giray Ölmez
Doğu Avrupa Bölgesi Ticari Lideri, Pfizer
Transkript

Pfizer'deki kariyer fırsatlarını uluslararası olarak sınırlamakistemiyorum.Pfizer'de kariyer fırsatı çok çünkü kariyerinizi kendiniz inşa ediyorsunuz. Ben kariyerimde 3-4 büyük dönüş yaptım ve bunların hepsine o zamanki yöneticilerim ve mentorlerimle karar verdim. Şu anda geldiğim yerden çok mutluyum ve bu da ileriki kariyer rotamın bir parçası. Şu anda uluslararası bir rolde çalıştığım için uluslararası bir duraktayım.

Uluslararası kariyer yapmak isteyenler için Pfizer çok uygun bir şirket çünkü kariyerinizi yöneticilerinizle beraber şekillendiriyorsunuz, büyük bir rotasyon kültürü var ve herkesin öğrenme potansiyeline çok ciddi önem veriliyor. Dolayısıyla bambaşka rollere atanıp öğrenmenizi ve eski birikimlerinizi yansıtmanızı bekliyorlar.

Bunun dışında burada yıllardan beri oluşmuş bir kültürle beraber çok yetenekli Türk çalışanlarvar. Buradan uluslararası görevlere gidenler de çok iyi sonuçlar elde ettiği için Pfizer Global’de çok pozitif bir Türk algısı var. Dolayısıyla Türkiye’den biri olarak yurtdışında mülakata girdiğinizde artı puanla başlıyorsunuz. Bu büyüklerimizin bize çok güzel bir mirası, biz de bunu devam ettirmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla Pfizer Türkiye’ye katıldıktan sonra uluslararası fırsatları takip etmek isteyenler için burada her şey hazır diyebilirim.

Bu soruya verilmiş 4 cevap daha var.