Anlatsın
Giriş
Pfizer'de sizi ne motive ediyor?
Hüseyin Çil
Hüseyin Çil
Bölge Finans Lideri (I&I İş Birimi), Pfizer
Transkript

Genel olarak Pfizer’in kültürü diyebilirim. Pfizer’e kapıdan girdiğinizden itibaren sorumluluk alıyorsunuz, gelişiyorsunuz ve sınırsız fırsatlarınız oluyor. Siz 3 aylık bir Pfizerli de olsanız, oturduğunuz masada karşınızda 20 senelik bir direktör de olsa fikriniz her zaman değerli oluyor. Siz o masaya fikriniz değerli olduğu için oturuyorsunuz, bu da işinizi çok hevesle yapmanıza neden oluyor. Böylece verdiğiniz emeği çok daha içinize sinerek yapıyorsunuz ve daha özenli çalışıyorsunuz. Aynı zamanda çevreniz çok donanımlı ve yetkin kişiler tarafından sarılı olduğu için onlarla çalışmak sizi yukarıya çekiyor. Siz de onlara yetişmek için kendinizi hep yukarıya çekmeye çalışıyorsunuz.

Burada çalışmanın sınırsız fırsatı var. Burada 25-26 yaşında müdür veya yönetici olanlar var ve bence bu çok değerli bir şey. Gelecekte karşınıza bir fırsat çıktığında yöneticinizin de sizin kadar heyecanlanacağını biliyorsunuz. Olası yokluğunuzun risklerinden çok, fırsatın faydaları üzerinden konuşuluyor çünkü burada çok büyük bir yetenek havuzu var ve yokluğunuz muhakkak birisi tarafından dolduruluyor.

Bunun dışında burada çalışmanın çok ulvi bir motivasyonu var. Biz bir ilaç firmasıyız ve ilaç üretiyoruz. Yaptığımız işle direkt veya indirekt olarak insanların hayatına dokunduğumuzu bilmek de bana eşsiz bir tatmin veriyor.

Bu soruya verilmiş 12 cevap daha var.