Anlatsın
Giriş
TürkTraktör'de yarı zamanlı çalışanlar için başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor?
Ayşegül Türe
Ayşegül Türe
İnsan Kaynakları Departmanı Yarı Zamanlı Çalışanı, TürkTraktör
Transkript

Başvuru döneminde Kariyer.net’te gezerken TürkTraktör'ün ilanını gördüm. İstatistik bölümü öğrencisi arıyorlardı ve ben de ilana başvurdum. 1 hafta sonra dönüş aldım ve İngilizce sınavı ve mülakatı için buraya çağrıldım.

İlk önce İngilizce sınavına girdim, olumlu geçince de mülakata alındım. İngilizce sınavı bence kolaydı. Dışarıdaki diğer sınavlara göre orta halli bir öğrencinin yapabileceği bir sınavdı ve ardından mülakata geçtim.

İlk olarak yarı zamanlı çalışmayla ilgilenen bir uzmanımızla bir mülakat yaptım ve bu mülakat sohbet çerçevesinde geçti. Ailevi sorular, eğitim ve staj soruları gibi genel sorular soruldu. Sonrasında şu anki yöneticimle bir mülakat yaptım. O da güzel geçti ama biraz daha akademik bir görüşmeydi. Alanımda hangi çalışmaları yaptığımı sordular ve benden ne tür bir beklentilerinin olduğundan bahsettiler. Böylece hep birlikte bu kriterlere uygun olup olmadığımı kontrol ettik. Genel olarak güzel bir mülakattı. Mülakatın sonucunda teklif beklemedim ve mülakat bittikten beş dakika sonra alındığımı öğrendim.

 

Bu soruya verilmiş 1 cevap daha var.