Garanti Bankası şubelerinde nasıl kariyer fırsatları var?
Mahmut Akten
Mahmut Akten
Bireysel Bankacılık, Genel Müdür Yardımcısı, Garanti BBVA
Transkript

Garanti Bankası şubelerine Müşteri Danışmanı olarak başladıktan sonra çok hızlı bir şekilde kariyer fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Bizim çok dinamik bir yapımız var. Biraz tecrübe edindikten sonra aynı görev noktasında Uzman Müşteri Danışmanı ve Kıdemli Müşteri Danışmanı olabiliyorsunuz. Tecrübenizi ve yetkinliğinizi ortaya koyduğunuz takdirde yükselebiliyorsunuz. Segmentler bazında daha sofistike ihtiyaçları gidermek için Portföy olabiliyorsunuz. O zaman daha derinlik kazanabileceğinizi bir ilişki yönetimi yapmaya başlıyorsunuz. Gerek tüzel tarafta gerekse bireysel tarafta kariyer fırsatları var.

Şubelerde Şube Müdürü olabiliyorsunuz. Burada da çok ciddi fırsatlar var. İnsan Kaynakları tarafında çok fazla rotasyon imkanı var. A şubesinde başlayıp B şubesinde devam edebiliyorsunuz. Tabii ki insan hayatı için yıllar içerisinde birçok farklılıklar ve ihtiyaçlar olabiliyor. Biz Türkiye’nin her ilindeyiz. Dolayısıyla farklı illere çok rahat bir şekilde transfer olabiliyorsunuz.

Genel müdürlükteki kariyer fırsatları da şubelere açılıyor. Değişik ilgi alanlarınız varsa Teknoloji, Dijital, Bireysel ekiplerde yetkinliklerinize göre başvurularınız her zaman değerlendiriliyor. Her sene genel müdürlüğe geçen yüzlerce arkadaşımız oluyor.

Bunun ötesinde çok iyi İspanyolcanız varsa BBVA dünyasında İspanya ve Latin Amerika’da ya da İngilizce altyapınızla Amerika’da fırsatlar olabiliyor. Bu tür rotasyonları da önemsiyoruz ve bunu artan oranda yapmaya çalışıyoruz. Bu biraz arkadaşlarımızın kendi yetkinliklerini arttırmaları, buraya aday olmaları ve bu süreçten geçmeleriyle alakalı bir süreç. Biz bu süreci dinamik olarak yönettiğimizi düşünüyoruz. Hatta İnsan Kaynakları’nda çok açık politikalarımız var. İstediğiniz her fırsata başvurabiliyorsunuz.

Eğitim programlarıyla da size her konuda destek veriyoruz. Örneğin; geçen hafta Müşteri Danışmanı olan bir arkadaşımız Pazarlama Birimi’ndeki bir pozisyonla ilgilendiğini belirtti. Özgeçmişinde programlama tarafında zayıf olduğunu gördük ve onu eğitim programımızın sağladığı ileri düzey SQL eğitimlerine yönlendirdik. Onları tamamlayınca o sürece tekrar girmiş olacak. Biz bunları önemsiyoruz. Arkadaşlarımızın gelişimi bizim için çok önemli. Biz bir aileyiz ve bu aile ne kadar güçlü olursa, bu banka da çok daha başarılı olur. Bu yüzden arkadaşlarımız huzuru, mutluluğu ve kariyeri burada bulacaktır.


Bu soruya verilmiş 1 cevap daha var.