Anlatsın
Giriş
Celal Bayar Üniversitesi
Celal Bayar Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi

İyi bir üniversite kazanamayanlar için ideal bir alternatif.

Celal Bayar üniversitesi gelişmekte olan bir üniversite olmasından kaynaklı bir çok avantajı içerisinde barındırmaktadır. ayrıca ege bölgesinde kurulmuş olması ile de bir çok güzelliği içermektedir.

Çoğu İzmirli öğrenci için İzmirdeki okullardan çok daha yakın konumda. Köklü bir okul. 25 yıllık tarihçesinde oldukça hızlı ilerleyen ve yükselmeye devam eden bir okul. İdealleri olan öğrenciler için uygun bir yer.

İzmirliyim ve izmirde istediğim bölüme giremedim bu sebeble.

Sınav sonuçları açıklanmadan, hatta sınava girmeden önce herkesin aklında çeşitli üniversite ve bölümler vardır. Açıkçası benim aklımda hiç ama hiç yoktu Manisa.İzmir,Antalya, Bursa falan olsun diye düşünürdüm.Zaten hangi tıp fakültesini bitirirsen bitir çıkınca doktorsun ve kimseden bu doktor şu üniversiteyi bitirmiş bence o daha başarılıdır gibi bir diyalog duymadım ben hiç.Bence sosyal ihtiyaç ve isteklerimizi karşılayabilecek bir üniversite veya şehirde okumalıyız. Tıp gibi yoğun çaba gerektiren bir bölümdeysek kesinlikle öyle olmalı.Celal Bayar üniversitesi kampüsü dağınık olduğu için ilk eksiyi alır en başta.Ama tıp fakültesininki en güzel kampüs.Bir de İzmir yolu üzerinde zaten. Her gün gidip gelen bir sürü öğrenci var,tabi benim gibi yol çekmek istemezsen de rahat rahat Bozköy’de kal yürüyerek git-gel okula. Ayrıca hocalarımız da gayet iyi(birkaç istisna var şimdi yalan olmasın :) ). Bir de maddi açıdan da bakarsak Manisa uygun bir şehir bence.

Yönetim kadrosunun öğrenci taleplerini karşılayamaması ve eğitime önem verilmemesi sayılabilir. Okul yönetimi modern eğitime ve şartlara ayak uyduramamaktadır.

Binamız öğrenci sayısına yeterli değildi, iktisatın binasına taşındık. Ama eski yerimiz daha iyiydi bence.
Uygulama dersleri ve sınavlarında organizasyon yetersizliği oluyor çoğu zaman. Kantinde bekliyoruz sıra gelene kadar.

Parçalı kampüs yapısı ve bizim fakültenin kampüs dışında bir ilçede olması

ders sonunda ya da ders aralarında vakit geçirilebilecek cafe,sosyal tesis yetersiz. muradiye kampüsüne ulaşım sıkıntılı.

sınıflar kalabalık değil
aklıma başka da bir şey gelmiyor :)

En beğendiğim yanı tabiki İzmir'e yakınlığı ve eğitimininde zannettiğim kadar kötü olmaması. Ve devamsızlığa çok önem verilmemeside okulun beğendiğim yanlarından ( iibf için geçerlidir diğer fakülteleri bilemiyorum)

Bölümüm için konuşmak gerekirse yardımsever, donanımlı ve kaliteli hocalara sahip.

Akademisyen
Akademisyen
Akademisyen.
Hocalarmz bizlerle arkadas gibi.
Ozellikle bazi Derslerde sıklmak soz konusu olmuyo

Mis gibi hocalar. Her şekilde yardımcı olmaya çalışırlar genellikle.

Önyargılı olmayın, fakat beklentileri de yüksek tutmayın. Unutmayın, hala büyüyen ve gelişmeye çalışan bir okul. Her üniversitede olan dezavantajlar ve hayal kırıklıklarını zamanla yaşayacaksınız.

Arkadaşlar hazırlık gibi sorunu var dersler zor oluyor.Yani ingilizce temeli olmayan arkadaşlar için zor bir sene.bunu göze alarak gelin eğer bölümünüz zorunlu ingilizce bölümü ise.başka söyleyecek bişeyim yok..

hocalarını sevmeye çalışmaları

Aldığımın puanın çok daha altında bir okul olmasına rağmen akademik kadrosunda yer alan bir tanıdığın tavsiyesi üzerine seçtim. Deü bilgisayar ile cbü elektrik arasında çok gidip geldim tercih sürecimde. İkçü elektrik oluyordu fakat çok kötü olduğunu duydum. Uzun lafın kısası verdiğim en doğru karardı. Ve duyduğuma göre okul şuanda çok daha güzel bir hal almış. Beni ilgilendiren kısım akademik kadrosu idi. Ve kadrosu ile ilgili, kendi bölümüm için şunu söyleyebilirim ki, ege bölgesindeki en iyidir devlet üniversiteleri arasında.

Daha iyi yerlere gitmenizi temenni ederim ama,
Celal Bayar Üniversitesi;
Ülkemizde bulunan 179 üniversite arasında tercih edilen 25. üniversite'dir.
Yeni başlayan arkadaşlar için de bir not:
O ilk gün, üniversite heyecanınızı unutamayacaksınız.

Mühendislik, fen-edebiyat fakültesi veya uygulamalı bilimler yüksekokulunda okuyacaklar için bunların bulunduğu muradiye kampüsünün içinde kız ve erkek öğrenciler için kyk yurtları var. iibf ve tıp fakültesinin bulunduğu, merkezdeki uncubozköy kampüsünün içinde kyk yurdu yok ama kampüse yakın özel yurtlar var. ayrıca besyo kampüsünün içinde kyk erkek yurdu vardır.

Muradiye kampüsü içinde 1 erkek ve 1 kız yurdu var . Kız yurdu 5 veya 6 bloktan oluşuyor sanırım .Birde kampüse gelmeden arabayla 3-4 dk geride bir kız yurdu var , orası da 4 blok . Bu bahsettiklerimin hepsi kyk yurdu