Anlatsın
Giriş
Çelebi Hava Servisi
Çelebi Hava Servisi

Çelebi Hava Servisi

Çelebi Hava Servisi

Hakkımızda:


Bizler; 3 kıta, 6 ülke ve 60’ın üzerindeki istasyonlarda havacılık hizmetleri sunuyoruz.


Türkiye’nin ilk ve özel yer hizmetleri şirketi olarak 1958 yılında başlayan serüvenimize, 65 yıllık tecrübemizle global alanda devam ediyoruz. İstanbul, Ankara ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin 32 farklı havalimanında sunduğumuz havacılık sektörü hizmetlerimizi, Hindistan, Macaristan, Almanya, Tanzanya ve Endonezya’ya taşıdık.


Çelebi Hava Servisi A.Ş. olarak; yer hizmetleri, kargo ve antrepo yönetimi ve genel havacılık kapsamında lounge işletmeciliği, platinum hizmetleri gibi alanlarda, Türkiye’nin dört bir yanında var olan en önemli havalimanlarında varlığımızı sürdürüyoruz.


Yenilik, emniyet ve güven ilkeleriyle oluşturduğumuz “Yerden Göğe Başarı” sloganımızla, çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam ediyoruz.


Başarılarımız:


Bugüne kadar elde ettiğimiz birçok ödül ve başarıyla sektördeki liderliğimizi pekiştirdik. 2019 yılında “Havalimanı Yer Hizmetleri” kategorisinde “İlk 10” şirket arasında yer aldık. 2020 yılında ise “En İyi Çalışan Deneyimi” ödülünü kazanarak, sektördeki insan kaynakları yönetimindeki başarımızı tescilledik. 2021 yılında “Sürdürülebilirlik” alanında uluslararası ödüle layık görülerek, çevresel ve sosyal sorumluluk projelerimizle fark yarattık. Çelebi Havacılık olarak, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde daha fazla yer alabilmesini sağlamak adına kadınların güçlenmesini hedefleyen Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza attık. Ayrıca Capital Dergisi’nin “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında da kadın çalışan ve yönetici sayımızla ilk 10’da yer almayı başardık.


Amacımız:


65 yıllık tecrübemize kattığımız yenilikçi fikirlerimizle, havalimanı müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru anlayarak ve kaliteli hizmet sunarak, değer yaratan küresel bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz.


Paydaşlarımızın gereksinimlerini gözeterek, onlara etkili çözümler sunmayı ve havalimanı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu çabalarımızla müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer katmayı ve güvenilir bir iş birliği ağı oluşturmayı önemsiyoruz.


Bu amaçlar doğrultusunda, yeni nesilden çalışma arkadaşlarımızı ekibimize katarak özgün fikirleri önemseyen, çağın gerekliklerine önem veren ve yetenekleri gözeten bir sorumluluk anlayışıyla her daim ileriye doğru bir adım daha atıyoruz.


Sürdürülebilirlik ve Topluma Katkı:


Sürdürülebilirlik, işimizin merkezinde yer alıyor. Çevreyi korumak ve topluma değer katmak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Örneğin:


  • Yeşil Havacılık Projeleri: Çevresel etkimizi azaltmak amacıyla, karbon ayak izimizi düşürmeye yönelik çalışmalara imza atıyoruz. Bu kapsamda, karbon salımını azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıyoruz ve uçaklarımızın verimliliğini artıran teknolojilere yatırım yapıyoruz.
  • Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Programları: Havalimanlarındaki operasyonlarımızda atık yönetimini en aza indirmek için geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri yürütüyoruz. Bu projelerle, atıklarımızın %90’ını geri dönüşüme kazandırmayı hedefliyoruz.


  • Toplumsal Sorumluluk Projeleri: Türkiye’deki yerel topluluklarla iş birliği yaparak, eğitim ve sağlık alanında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz. Bu projeler arasında, özellikle gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla burs programları ve atölye çalışmaları düzenliyoruz. Ayrıca, havalimanlarında çalışanlarımızın katılımıyla, çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacak kitap bağışları ve kütüphane kurulumları gerçekleştiriyoruz.


Yenilik, bizim en değerli ekip arkadaşımızdır.


Dünya çapında büyüyen ailemize daha iyi olanaklar sunabilmek ve müşterilerimizin global servis ihtiyaçlarını karşılayabilmek için temel değerlerimizi uyguluyoruz:


  • Hizmet Mükemmeliyeti


  • Girişimci


  • Müşteri Merkezli


  • İnovatif


  • Emniyet OdaklıBaşarının Yıldızı Olmaya Doğru!


Geleceğin Liderleri için özel olarak hazırladığımız “Yerden Göğe Başarı Programı” ile MT eğitimlerimiz ile uzman yardımcısı olarak Çelebi Hava Servisi’nde görev alabilir, liderlik dünyasında parlayan bir yıldız olmaya hazırlanabilirsin.


Ramp yönetici geliştirme programı: Çelebi Hava Servisi’nin hizmet kalitesindeki en büyük güç olan ramp hizmetleri departmanımıza iş fırsatları sunulan bu programı ile kariyer basamaklarını tırmanmaya başlayabilirsin.


Yönetici Adayları programı: Çelebi Havacılık Servisi olarak yüksek potansiyelli iç yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geleceğin yöneticilerini yetiştirmek amacıyla tasarladığımız programımız ile kariyer fırsatlarına ulaşabilirsin.

Sosyal kulüplerimiz


Yerden Göğe Başarıda


Denizde, Karada, Sahnede, Sahadayız!


Spora ve sanata verdiğimiz önem, temel değerlerimizde üst sıralarda yer alır. Yelken, müzik, tiyatro, futbol, basketbol, fotoğrafçılık ve daha birçok kulübümüzle çalışanlarımızın hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını destekliyoruz.

ÇHS Kulüpleri; takım ruhu, yaratıcılık ve sosyal bağlantılar kurma becerilerini geliştirmeye olanak tanırken aynı zamanda dayanışma, azim ve sürekli öğrenme gibi ilkelerimizi de pekiştiriyor. ÇHS ailesi olarak, bu etkinliklerin sağladığı kazanımlar ve kulüplerimizin gösterdiği başarı ile daha dinamik, motive ve bağlı bir ekip oluşturmanın gururunu yaşıyoruz.

13 soruya 14 cevap verildi.