Anlatsın
Giriş
Erciyes Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

Kayseri·1.8K Takipçi

İSTANBULDA BOĞULMAK İSTEMİYORDUM İZMİR'DE ÇOK DEĞİŞİRDİM HAYALLERİM DAHA FARKLI YÖNDE KAYSERİ İSE SANAYİSİ İLE VE YAPTIKLARI İLE CAZİBE ŞEHRİ VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BENCE MÜKEMMEL BİR ÜNİVERSİTE SADECE BÜYÜK RESMİ GÖRMEN GEREKİYOR KÜÇÜK ŞEYLERE TAKILI KALMAYI DEĞİL.

Özel üniversitelerde okumak isteyip te okuyamayanlara çok güzel bir alternatif.özel üniversitenin portable ı denilebilir.özel üniversite değil ama özel den bir farkı yok.

Erciyes üniversitesi ni yazmak üniversite sınavına hazırlık dönemimde aklımda hiç yoktu.puanlar belli oldu tıp ve diş hekimliği istiyordum, yazdım erciyes üniversitesi ni kazandım.olay bu.

bölümün alternatifsiz oluşu yani anadolu üniversitesi olmadığından erciyes oldu diyebilirim.zaten anadolu ve erciyes havacılığın üniversite ayağındaki lokomotifi durumundalar.kayserinin havacılık tarihindeki önemini araştırmanızı öneririm :)

Öncelikle ulaşımı kolay. Tıp fakültesine yemekhane ve cafeler çok yakın. Hastanesi hemen karşınızda. Hastanesi büyük ve birçok bölüm var. Bunun dışında kampüs içinde onkoloji, organ nakli, kalp, çocuk hastanesi gibi birçok hastane ayrı bina olarak bulunmakta. Ayrıca GENKÖK binası Türkiyenin sayılı araştırma laboratuvarlarından biri. Belki bunlar küçük ayrıntılar ama ders notlarını hemen amfilerin yanındaki kantinde satılıyor. Yani uzaktaki bir kırtasiyeden ders notu alalım derdi yok. Derslikler çevresindeki yeşil alan özellikle bahar aylarında çok güzel bir atmosfer yaratıyor.

kampüsü fazla büyük , mesela tıp fakültesinden mimarlığa giden adamın vay haline.

Okulda en azından kargaşa olmuyor. Burada olacak en küçük olayda motorlu görevliler anında müdahaleye geliyor ama müdahalelik durum da onlar varmadan geçiyor :D yemekhanesinde öğrenci dostu yemekler var ve girmesi ucuz. Bununla birlikte okul kendisine ait kanalı olan ender okullardan birisidir ve puanıyla bazen öğrenci dostu bile olabiliyor. Hocaları candan ve destekçi.

Çoğu üniversitede bulamayacağınız tam bir kampüs ortamı.

"Sevemiyorum." fiziken olan sevgi dışında..
Çocukluğunuzun geçtiği sokağa olan sevginiz gibi taşını duvarını sevebiliyorum az değil 7-8 yılım geçti ama zihniyetinden nefret ediyorum. Bir dünya üniversitesi olamaz.

Çok gözünüzde büyütmeyin üniversite hayatını, liseye göre bir takım farklılıkları var ama herkesin çılgınlar gibi koptuğu, eğlendiği bir yer değil üniversite hele erciyes hiç değil. Okuyacaksanız gelin bu şehre ve üniversiteye, farklı amaçlarınız varsa tercih etmeyin çok pişman olursunuz, kafanızı duvarlara sürtersiniz demedi demeyin. Üniversitenin liseden çok çok daha fazla çalışmak anlamına geldiğine psikolojik olarak hazırlanmadan gelmeyin.

Hangi bölüm okumak için geleceklerini iyi planlasınlar istedikleri bölüm Erciyes Üniversitesinde nasıl imkanlar sağlıyor iyi bir araştırma yapsınlar sonradan pişman olmak istemiyorlarsa.

BİKERE ORTAMINI KENDİN YAPACAKSIN BAŞLANGIÇTA BİLMEDİĞİN BİR ŞEHİRDESİN VE BEKLENTİN YÜKSEK OLMASIN AMA ARAŞTIR EMİNİM TADINI ÇIKARTACAĞIN ORTAMLARIN OLACAKTIR :)

Eglenceye duskunseniz pek hareketli bir yer degil.

Sadece eğitimi göz önünde bulunduran arkadaşlara önerebilirim. Eğitim dışında pek bir artı yönü yok maalesef. :)

kampüsü fazla büyük , mesela tıp fakültesinden mimarlığa giden adamın vay haline

Sosyal aktivite yönünden eksik olması.

Öğrencilerini gereksiz yere zorlayan hocalar...

Tabii ki kötü yönleri de var ama en kötüsü bu şehrin genel zihniyeti diyebilirim, onun dışında söyleyebileceğim çok fazla olumsuzlukla karşılaşmadım ben.

Sosyal anlamda sıfır bir üniversite. Ders konularında diğer üniversitelerin aynı bölümleri için oldukça zor bir okul.

Yurt imkanlarında bir sıkıntısı yok. Yeterince yurt , apart gibi kalacak imkanları olan bir şehir.

Erciyes Üniversitesi'nin yurt imkanları diğer üniversitelere nispetle her zaman daha iyi olmuştur. Erciyes Üniversitesi fiziksel olarak çoğu konuda iyidir ama zihniyet olarak tartışılır.

Okulun dört bir yanı yurtlarla ve rezidans ile çevrili yani barınma sorunu yaşama olasılığınız düşük. Bazı yurtların servis olanağı olduğu için okula çabuk gidersiniz.