Şirketin Türkiye genelinde bulunan saha satış ekibinin takibi, yönlendirilmesi, rota organizasyonu, satış takibi ve bu takipler sonucu oluşan raporların yönetime iletilmesi, bunun yanı sıra şirket içi satış stratejilerinin belirlenmesi ve bunların adaptasyonunun sağlanması satış stratejileri  ekibinin görevlerindendir. Yıllık düzenlenen ulusal toplantıların organizasyonu ve bu toplantılar sayesinde saha satış ekibinin desteklenmesi, bilgilendirilmesi ve en önemlisi de bu ekibin geliştirilmesi, Satış Stratejileri departmanının başlıca görevlerindendir. 

Staj sürecim boyunca birçok görev ve sorumluluğum oldu. Departmanımızın iletişim halinde olduğu saha satış ekibinin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi konusunda yöneticilerime destek sağladım. Gerekli raporlamalar konusunda yardımlarda bulundum. Yıllık düzenlenen ulusal toplantıların organizasyonu konusunda aynı şekilde yöneticilerime destek verdim. En fazla bulunduğum görev, saha satış ekibine olan destek kısmında oldu. Pazarlamanın sahadaki gücünü oluşturan saha satış ekibinin kıyafet tasarımı ve satış araçlarının giydirilmesi konularında , yöneticim ile birlikte saha satış ekibi ile sürekli iletişim halindeydik.

Şirketimizde kişiye verilen değer gerçekten çok yüksek. Bize stajyer olarak değil de çalışan olarak ilgi gösteriliyor. Yöneticilerimizin bize olan bu ilgisi de aramızdaki iletişimi kuvvetli kılıyor. Her problemimizle ilgilenip, bütün sorunlarımıza destek oluyorlar. Daha önce büyük firmalarda staj yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki; Güçlü iletişimin olduğu bir iş ortamı, insanın kendini geliştirme isteği için motivasyon kaynağı oluyor, öğrenmekten keyif almasını sağlıyor.

Benzer Kişiler

Arzu Aslan Kesimer
Arzu Aslan Kesimer
Tat & Düzey Yönetim Kurulu Üyesi ve Tat Gıda Genel Müdürü, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Derya Ayyıldız
Derya Ayyıldız
İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Sinem Hocaoğlu
Sinem Hocaoğlu
Üretim Mühendisliği Stajyeri, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Elif Belbez
Elif Belbez
Ürün Geliştirme ve Kalite Güvence Grup Yöneticisi, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Alican Kan
Alican Kan
Zincir Mağazalar Satış Sorumlusu, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Hakan Türkel
Hakan Türkel
Saha Operasyonları ve İş Geliştirme Yöneticisi, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Onur Özcömert
Onur Özcömert
Alternative Sales Channel Executive, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Sezen Eruyandı
Sezen Eruyandı
İşe Alım ve İç İletişim Süreç Yöneticisi, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Hakan Turan
Hakan Turan
Üretim Genel Müdür Yardımcısı, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Meltem Ulutezel
Meltem Ulutezel
Satış Stratejileri Stajyeri, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama