Anlatsın
Giriş
TUSAŞ
TUSAŞ

TUSAŞ

TUSAŞ

Havacılık·917 Takipçi

#GözümüzYükseklerde

Türk Havacılık Uzay Sanayii ekibimize katılarak, son teknolojiyle alanında öncü ürünler geliştirirken, keşif tutkunuzu ve merak duygunuzu gururlu ve cesur hamlelerle tamamlayacağınız anlam ve gelişim dolu bir geleceğe adım atacaksınız.


Biz; anlam dolu ve çalışmaktan gurur duyduğumuz bir iş yapıyoruz. Birbirimize saygı duyduğumuz, gelişim fırsatlarıyla dolu iş ortamımızda; hem kendimizin hem de ülkemizin havacılık ve uzay geleceğini şekillendiriyoruz.


Biz; bitmek tükenmek bilmeyen keşif tutkumuz ve sonsuz merakımızla Türkiye’nin milli gururuyuz. Hedefler zorlu olsa da, yapacaklarımıza “hayal” deseler de, azmimiz ve cesaretimizle, hızla dönüşerek – kararlılıkla gelişerek yüksekleri hedefliyoruz.


Biz, gözümüzü yükseklere diktik.


Gözümüz Türkiye’nin geleceğinde.


Gözümüz bir Dünya Markası olmakta!

TUSAŞ'ta Rollerimiz ve Görevlerimiz

Helikopter Test Pilotumuz Ahmet Okur, pozisyonunun sorumluluklarından, hedeflerinden ve özgün ürünlerimizin ilk pilotları olarak gerekli kontrol, raporlama ve eğitim süreçlerinde üstlendiği görevlerden bahsediyor.


Çalışma alanlarımız, yetenek programlarımız, ayrıcalıklı olanaklarımız ve daha fazlası için videolarımızı izlemeye devam et!

Bizden Öğren!
Emre Akyılmaz
Yapay Zeka Mühendisi ne yapar?
Veri Bilimi ve Modelleme Başmühendisi, TUSAŞ
Özhan Gülen
Veri Mühendisi ne yapar?
Veri Mühendisliği Başmühendisi, TUSAŞ

TUSAŞ'ta Kariyer Fırsatları

Havacılık, Uçak ve Uzay Mühendisliği Mezunu Türk Havacılık Uzay Sanayii'de hangi pozisyonlarda çalışabilir?

Nerede Çalışır?
TUSAŞ'taki Yetenek Programlarımızı Deneyimleyenlerden Dinle!

SKY EXPERIENCE Aday Mühendis Programı

SKY Experience, üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinde 3. ve 4. Sınıflarda öğrenim gören genç yeteneklerimize yönelik, mühendislik pratiği ve farkındalığı sağlayan deneyim odaklı uzun dönem aday mühendis programımızdır.


Profesyonel hayata hazırlanırken; sizi rakiplerinizden ileri taşıyacak fırsatlar sunan programımız sayesinde 6 ay süren uzun dönem deneyim ile içinizdeki potansiyeli ortaya çıkartabilir, savunma sanayinde dışa bağımlılığı azaltmak için geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz milli projelere hem tanıklık edebilir hem de katkı sunabilirsiniz.

SKY DISCOVER Kısa Dönem Yaz Stajı Programı

SKY Discover, Haziran-Eylül ayları arasında 20 iş günü süreyle, üniversitelerin mühendislik fakültelerinin 3. veya 4. sınıflarında öğrenim görmekte olan genç yeteneklerimize yönelik, havacılık ve uzay teknolojileri alanında savunma sanayininin keşfedilmesini sağlayan kısa dönem yaz stajı programımızdır.


SKY Discover ile genç yeteneklerimiz, 4 hafta boyunca, havacılık ve uzay sektörüne yönelik tasarım/imalat/montaj/test ve entegrasyon faaliyetlerinin gerçekleştiği çalışma alanlarını yerinde görme ve büyük ölçekli kurumsal bir şirketin çalışma kültürü ile mühendislik nosyonunu keşfetme fırsatı yakalamaktadır.

LIFT UP

LIFT UP, üniversitelerin lisans bölümlerinde öğrenim gören genç yeteneklerimizin sanayi odaklı lisans bitirme projelerini Türk Havacılık Uzay Sanayii bünyesinde gerçekleştirmelerini sağlayan programdır.


Program kapsamında lisans bitirme projelerine sunulan destekler, Türk Havacılık Uzay Sanayii mühendislerinden atanan sanayi danışmanları ve proje sürecinizde sunulacak fırsatlar, projeniz ve kariyer yolculuğunuzda rakiplerinizden ayrılmanıza katkı sunar.

LIFT UP+

LIFT UP+, havacılık ve uzay alanındaki yüksek lisans ve doktora çalışmalarının, Türk Havacılık Uzay Sanayii ve YÖK arasındaki iş birliği protokolü kapsamında ilgili üniversitelerde açılan nitelikli Ar-Ge laboratuvarlarında yürütülmesine olanak sağlayan “Yüksek Lisans ve Doktora Bilimsel Araştırmalar Programı”dır. LIFT UP+ ile araştırmacılara; özgün platformlarda kullanılacak ileri Ar-Ge çözümlerini akademisyenlerle, Türk Havacılık Uzay Sanayii mühendisleriyle ve öğrencilerle birlikte geliştirebilme, lisansüstü araştırma faaliyetlerini yürütebilme ve Türk Havacılık Uzay Sanayii’nde kısmi zamanlı çalışan olarak ilgili Ar-Ge laboratuvarlarının koordinasyonundan sorumlu olma fırsatı sunulmaktadır.

LIFT UP++

LIFT UP++, doktora çalışmalarının Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin çağrıya çıktığı faaliyet alanları ile ilgili olarak yürütülmesini sağlayan “Sanayi Odaklı Doktora Araştırmaları Programı“dır.

Bu kapsamda, üniversitelerde yapılacak olan araştırma ve geliştirme çalışmalarının havacılık üzerine yapılması ve havacılık sektörü için nitelikli araştırmacı kazandırma hedefi güdülmektedir. Çağrıya çıkılan farklı disiplinlerdeki konulara başvuru yapan ve kabul alan araştırmacılara bütçe desteği sunulmaktadır.

HANGAR Kampüs

Girişimciliğini havacılık ve uzay alanında konuşturmaya var mısın?


Gözü yükseklerde bir genç girişimci adayıysan ve gökyüzüne bir başarı hikayesi yazmaya hazırsan; her dönem ilan edeceğimiz konulardaki iş fikrini, HANGAR Kampüs ile altyapı, eğitim ve mentorluk desteklerimizden faydalanarak hayata geçirebilirsin!

Asım Aspur Göksel
HANGAR Kampüs sürecinde katılımcıları neler bekliyor?
Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Uzmanı, TUSAŞ
Duygu Aktay Kantaroğlu
HANGAR Kampüs'e kimler nasıl başvuru yapabilir?
Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Uzmanı, TUSAŞ
Asım Aspur Göksel
HANGAR Kampüs katılımcılara ne sunar?
Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Uzmanı, TUSAŞ

Gökyüzüne İlham Veren Kadınlar Mentorluk Programı

Kariyer yolculuğunda yeni bir ufuk açmak için birebir mentorluk görüşmeleri ve Türk Havacılık Uzay Sanayii'de 1 günlük mesai deneyimi ile sektörü ve şirketimizi yakından tanımaya hazır mısın?


Üniversitelerin 2. ve 3. sınıflarında öğrenim görüyor ve Türk Havacılık Uzay Sanayii’ni deneyimli kadın çalışma arkadaşlarımızın mentorluğunda tanımak istiyorsan Gökyüzüne İlham Veren Kadınlar Mentorluk Programı’na başvur!

TUSAŞ'lı Olmanın Ayrıcalıkları

TUSAŞ'lı olmanın ayrıcalıklarını, motivasyon kaynaklarımızı ve kariyer hikayelerimizi bizden dinle!

Daha Fazla Biz
Ceren Araz
TUSAŞ Yöneticileri kendilerini nasıl geliştiriyorlar?
Liderlik ve Uzmanlık Eğitimleri Tasarımı Şefi, TUSAŞ
Ceren Araz
TUSAŞ Liderlik Üssü nedir?
Liderlik ve Uzmanlık Eğitimleri Tasarımı Şefi, TUSAŞ

159 soruya 169 cevap verildi.