Anlatsın
Giriş
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Ahmet Necdet Sezer Kampüsü çok büyük ve içindeki mekanlar düzeni çok hoş. işler aksamadan hallediliyor. Eğitim kadrosu mükemmell.

Kampüs şehir dışında Eskişehir yolu üzerinde olmasına rağmen kampüs içerisinde tüm işlerinizi sıkıntı yaşamadan halledebiliyorsunuz

Afyon kocatepe üniversitesi çok gelişmiş bir üniversite değil ancak kendinin gelişmiş üniversiteler sınıfına sokmak için gösterdiği çaba göz ardı edilemez ve okulumun sevdiğim yönlerinden. Bunun yanı sıra öğrencilik açısından bakacak olursak şehir olarak yapılacak çok fazla sosyal aktivite olmaması öğrenciyi şehirden soğutsada derslere yönelim konusunda pozitif bir etki yapması kaçınılmaz bir durum ve bu gayet güzel. Okulumuz kampüs olarak geniş ve yeşillik bir alana yerleşmiş durumda. Kampüs alanının çevre düzenlemesi bakımından eksikleri olmasına karşın çoğu büyük üniversiteyle yarışabilecek bir kampüse sahip olması beni sevindiriyor.

kampüsün küçük olması ve bundan ötürü her fakülteye ve yurtlara ulaşımın rahat olması

Afyon kocatepe üniversitesi kendime nazaran diğer öğrenci arkadaşlarım içinde böyle olduğunu düşünüyorum gerek yaşamı, ulaşım olanağı, yemeği özellikle kampüs içi ulaşımlar öğrenciler için çok fazla çalışmaktadır bir öğrencinin kendini çok fazla yormadan çabalamadan gerek maddi gerek manevi istediğine kolay bir şekilde ulaşabileceği, yaşayabileceği ve eğitim hayatını sürdürebileceği bir yerdir.

Büyük şehirde okumak istememiştim hatta hiç düşünmedim küçük ve sıcak bir şehirde okumak istediğim için Afyon oldu :)

Bunun nedenini bende bilmiyorum hiç beklemediğim bir şekilde Afyon oldu ama şuan iyi ki Afyon olmuş diyebiliyorum.

Kendi adıma şöyle söylemeliyimki ben afyon kocatepeye karar vererek gitmiş birisi değilim. Puanım iç açıcı olmadığı için buradayım. Bu yüzden neden afyon kocatepe sorusuna verebilecek bir cevabım yok.

Eğer puanınız İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, vs.'ye yetmiyorsa deneyebileceğiniz bir üniversite.

Küçük bir şehirde okumak istiyorsanız, eğer "Ben sadece ders çalışacağım, çalışkan adamım ben." diyorsanı A.K.Ü tam size göre...

Arkadaş ortamı olusturmalisiniz burası yalnız çekilmez.

yeni başlayacaklara tavsiyem ilk günden elde defter kitap kalem gibi şeyler götürmeyin bi hafta sonra zaten sınıfla kaynaşırsınız :)

Afyon küçük, gelmeden önce iki kez düşün. Üniversite fena değil. "Küçük üniversite, geçmek kolay olur." deme, sakın. Düşündüğün gibi olmuyor. Ahmet Necdet Sezer Kampüsünden şaşma, Ali Çetinkaya çok kotü. Çok fazla tavsiyem yok genel olarak fena değil üniversite. Çok kötüleyen tipler var, yok "yok sakın gelme!", "bura berbat, ben bin pişmanım..." vs. Böylesi tipler zorla girip, birde beğenmeyenler oluyor. Bunlar buldukça bunayan tipler, inanma. Başarılar, umarım memnun kalırsın.

bol bol içlik getirmeleri, soğuğu hafife almamaları ki biz -33 dereceyi gördük. mutlaka kar botu almaları ve annelerine şimdiden atkı ördürmeleri :) halkıyla fazla muhatap olmamaları da sinir sistemleri için yararlı olur.

kışları çok soğuk oluyor gelen arkadaşlar kalın giysiler getirsin. afyon kışları çok soğuk yazları da anlamsız sıcak bunu gözardı ederek gelsinler yeni başlayacak arkadaşlar.

*Ring (kampüsiçi ulaşım otobüsü) şoförlerimizin yağmur çamur kar kış dinlemeden uymasi gerek calisma saatlerine uymayip istediği saatte gelmesi, 1-2 dk geç kalan öğrencileri beklemeden gitmesı ve durak haricinde öğrenci almaması.
*Kampüs içerisinde bavul taşımanın yasak oluşu.
*Merkez kütüphanesinin çalışma saatlerinin az olmasi (birçok üniversitede olduğu gibi 7/24 hizmet verilmesi gerekli diye düşünüyorum ).

Unıversıtenın sahıp olduğu alan çok büyük ama bu alan verımlı bur şeklide kullanılmış degıl, ogrencıler ıcın yeterli kadar ısteklerını karşılayacak cafeler oyun salonları tarzı yerler çok fazla yok

Her üniversitede olduğu gibi bazı hocaların egosu, ikinci öğretimlerin çoğunlukla yok sayılması ki buna kantinlerin saat 7de kapanması örnek olabilir ve kampüste vadi cafe ve kuğu cafe dışında vakit geçirebileceğimiz bir yer olmaması.

kampüsün içerisinde çok fazla köpek olması ve arabaların kampüs içerisine sokulması zaten ulaşım için üniversite ring ayarlamış o yüzden bence taşıtlar içeri alınmamalı

Şuana kadar üniversitenin şu eksikliğini sevmiyorum dediğim olmadı.

Üniversite etrafında uygun fiyatlarla çok fazla yurt seçeneği vardır.

Öğrenci yurdu adına konuştuğumda ücretinin gereksiz pahalı olmasına karşın güvenlik,rahatlık,sunulan imkanlar bazında tek önerebileceğim yurt Üniyurt.

Kampüsün buşunduğu bölgede bulunan çok sayıda yurdun yanı sıra yeni inşa edilmekte olan yurtlarla birlikte çok sayıda seçenekle sizleri karşılar. Bazı yurtlar beklenildiği düzeyde lüks olmasada lüks ve öğencinin her ihtiyacına cevap veren yurtlarda mevcut.

çok fazla yurt var Afyondaki öğrenciler genelde yurtları tercih ettikleri için ans kampüsü karşısındaki erenler mah kısa sürede gelişerek öğrenci mahallesine döndü :) çarşıdan daha canlı bir yere döndü.

Benim orada olduğum 2010-2015 yılları arasında her geçen gün katlanarak büyüyen bir afyon çevresi vardı. Yeni yeni yurtların acilmasi da buna kanıt olarak gösterilebilir.