Mercedes-Benz Türk
Mercedes-Benz Türk

Mercedes-Benz Türk

Mercedes-Benz Türk

Otomotiv·6.8K Takipçi

Biz Kimiz?


Türkiye’de otomotiv sanayinin temellerinin atıldığı 1960’lı yıllarda başladı hikayemiz. Tutkulu bir ekibin çalışmaları sonucunda, Otomarsan unvanıyla 1967 yılında küresel bir deneyimi Türkiye’ye taşıdık. İstanbul Otobüs ve Aksaray Kamyon Fabrikalarımız ile bu deneyimi Türkiye’den dünyaya ihraç edilen bir başarı öyküsüne dönüştürdük.


İstanbul Hoşdere Fabrikası’nda şehirler arası ve şehir içi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üretiyoruz. Tüm dünyaya mühendislik ihraç ettiğimiz Aksaray ve Hoşdere Ar-Ge Merkezlerimiz ile ana şirketimiz Daimler Truck AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturuyoruz.


Disiplinlerarası çalışan ekiplerle, geleceğin mobilitesini Mercedes-Benz Türk’te şekillendiriyoruz.

Amacımız

Biz, dünyayı hareket ettiren herkes için üreterek geliştiriyoruz. Daha sürdürülebilir bir taşımacılık sistemi yaratırken karbon ayak izimizi azaltmayı hedefliyoruz. Yolda ve yolun dışında daha güvenli bir ortam sağlamaya, daha akıllı teknolojiler ve finansal çözümler üretmeye odaklanıyoruz. Bu hedefimizde takım arkadaşlarımıza, birbirimize güvenerek yola çıkıyoruz. Sürdürülebilir ulaşımda lider olmak için insanı odağımıza alarak ilerliyoruz. Fikir ve önerilerimizi özgürce paylaşabildiğimiz, şeffaf ve herkesi kapsayıcı bir atmosfer yaratıyoruz.


Sosyal sorumluluk bilinciyle projelerde yer alıyoruz. Eğitim, spor, kültür ve sanatın farklı alanlarındaki iş birliklerimizle geleceği birlikte şekillendiriyoruz. Çeşitliliğin gücüne inanıyor, toplumsal cinsiyet eşitliğini her alanda destekliyoruz.


Bizi biz yapan tüm çalışma arkadaşlarımızla üreterek geliştirmeye devam ediyoruz.

Çalışma Ortamımız


Biz birlikte başarmanın gücüne inanıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızın bireysel etkisiyle, hep birlikte fark yaratıyoruz. Birlikte üreterek geliştiriyor, sürdürülebilir taşımacılığın tartışmasız lideri olma vizyonumuzla emin adımlarla ilerliyoruz. Sadece işte değil, iş dışında da birlikte eğlenmeyi seviyoruz. 20’den fazla aktif hobi ve sosyal kulübümüzde arkadaşlarımızla bir araya geliyor, her yıl düzenlediğimiz TownHall etkinliklerimizde başarılarımızı birlikte kutluyoruz!


Kampüslerimizde kendimizi geliştirme ve her gün yeni şeyler öğrenme fırsatı buluyoruz. Sosyal odalarımızda güne kısa bir ara verip soluklanıyor, iş çıkışında da yorgunluğumuzu spor salonlarımızda farklı aktivitelerle atıyoruz. İş ve özel hayat dengemizi esnek çalışma modelimiz sayesinde kendimiz ayarlıyoruz.

Sosyal Kulüplerimiz

Benimsediğimiz açık ofis kültürümüz sayesinde yalnız kendi grup arkadaşlarımız ile değil mümkün olan en çok kişiyle tanışma ve kaynaşma fırsatı yakalıyoruz. Kampüslerimiz içerisindeki ofis harici çalışabileceğimiz ve sosyalleşebileceğimiz rahat sosyal alanlarımız ile pozitif çalışan deneyimi oluşturmayı hedefliyoruz. Bizler iş saatleri dışında çalışma arkadaşlarımızla bir arada olmaktan keyif alıyoruz.


Yirmiden fazla aktif hobi ve spor kulübünden kendimize uygun sosyal aktivitelere katılma imkanı buluyor ya da yeni kulüplerin kurulmasında öncü oluyoruz.

Staj Programlarımız


Genç yeteneklerle bir arada olmayı seviyoruz! Birbirinden farklı öğrenci gruplarına yönelik sunduğumuz staj programlarımızla genç yeteneklerimize çalışma hayatını öğrenciyken deneyimleme fırsatı sunuyoruz.


PEP uzun dönem staj programımızla 2002 yılından bu yana üniversitelerin son sınıflarında ve yüksek lisansta okuyan öğrencilere, iş hayatını öğrenciyken deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Eğitim ve workshopların eşlik ettiği gerçek bir çalışma deneyimi arıyorsan, PEP seni bekliyor!


Summer Stars Kısa Dönem Yaz Staj Programımızla 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan ve staj yapma zorunluluğun olan öğrencilere, teoride öğrendiklerini pratik uygulamalarla geliştirebilecekleri proje ve eğitimlerle dolu bir staj imkanı sağlıyoruz. Sen de yaz aylarını eğlenerek öğrenebileceğin bir stajla geçirmek istersen, Summer Stars tam sana göre!

Nasıl Adaylar Arıyoruz?
Departmanlarımız
Yöneticiliğe Uzanan Kariyer Yolculuklarımız
Duran Sallabaş
Mercedes-Benz Türk’te yöneticiliğe uzanan kariyer yolculuğunu anlatır mısın?
Tedarikçi Geliştirme, Yerlileştirme ve Maliyet Mühendisliği Grup Müdürü, Mercedes-Benz Türk

155 soruya 240 cevap verildi.