Anlatsın
Giriş
Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli·2.6K Takipçi

Bölümümün eğitiminin Kocaelinde iyi veriliyo olmasından, hocaların deneyimli ve ilgili olmasından dolayı Kocaeli Üniversitesi.

Bir kere köklü bir üniversite. İstanbul'a Ankara'ya Bursa'ya Eskişehir'e Sakarya'ya yakın. Özellikle İstanbul ve Sakarya'da yaşayan öğrencilerin gözbebeği bir okul. Kendini geliştirmeye çalışıyor. Özellikle Mühendislik ve Tıp alanında adından söz ettiren bir okul.

Hederflerim doğrultusunda ilerleyebilmemin yolu şu an öğrenim gördüğüm bölümden geçiyordu. Bu bölümü okumak da bu okulda nasip oldu. Ayrıca memleketime yakın, oldukça gelişmiş bir üniversite ve sağlam bir kadrsou var.

İstanbula yakın olması ve kampüs hayatının olmasından dolayı Kocaeli Üniversitesi.

Kız arkadaşımın yanına gitmek için tercih ettim.

Yalan söylemeyeyim eğer elektrik mühendisliği için konuşursam 3 okulda birbirine yakın eğitimi var. Ama tercih et deseler 1. İTü 2. YTÜ 3. KOÜ tercih ederdim. nedeni ise hem istanbul faktörü hemde teknik nüniversite faktörü olurdu. neyse okulumuzdan devam edersrk Umuttepe Merkez Kampüsü merkeze uzak. Bologna dan sonra geçme notumuz 65 oldu o sıkıyor biraz. YÖK ün her uygulamasında pilot okullardan biri olarak seçilmesi canımızı sıkıyor. ayrıca hocalar ingilizce yönünden eksik. Bana kalırsa 0 ingilizce yapmak lazım bu bölümü ama okuldaki bazı hocalar gerçekten çok kalitesiz. ama bölümümde türkiye çapında nam salan hocalarım da var.

Aslında en etkin olması gereken İletişim Fakültesi kulüpler konusunda çok yetersiz kalıyor. Birkaç kulüp var ancak onlarda da bir bütünlük ve süreklilik yok. Fakültelerin öğrenci işleri istek doğrultusunda öğrenciyi mahcup edebilmektedir. Bu durum üniversitenin genelinde olmasa da çoğu öğrenci bu durumla karşılaşmaktadır.

Özellikle yemekhane kuyruğu ve üniversiteye ulaşım sağlayan halk otobüsleri konusu biraz daha rahatlığa kavuşturulabilir.

Fazla yokuşlu bir üniversite.. Heryere bayır çıkmanız lazım

geçme puanı çok yüksek. 65 puan insanları çok zorluyor. hazırlık yada besyoysanız baya bi çekersiniz soğukta otobüsler aşağı inmez falan.

Geniş kampüs hayatıyla merkezden uzak olması en beğendiğim yanlarından biri. Umuttepe de birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz . Çevresinde hastane,eczane,kafe, market vs. hepsi bulunmaktadır. Ayrıca, İstanbula yakın olması, yemekhanede yemeklerin ucuz olması, temiz olması da öğrenciye kolaylık sağlıyor.

Okulun havası temiz, kampüsümiz temiz, genis güzel bi alana yayılmıs.
Binalar ve sınıflar yeni ve güzel. Bi fakülteden digerine geçme yürüyerek en fazla 10dk. Yemekhanenin yemekleri güzel,ucuz. Beğenmeyenler için değişik seceneklerde var. Çok fazla sayıda öğrenci kulübü var.

Umuttepe Kampüsü güzel. Tüm fakülteler yürüme mesafesinde. Genel olarak öğrenciler özgürlüklerine düşkünler. Manevi anlamda kapalı bir üniversite değil yani. Modern gençlere sahip bir okul. Etkinlik sayısı fazla.

Kütüphanesini severim çoğunlukla vaktim orada geçer. Gerek aktif üye olarak çalışabileceğiniz gerekse sosyalleşme açısından kendinizi geliştirebileceğiniz öğrenci topluluklarının olması özellikle beğendiğim yanlarındandır.

Fakültelerin tek bir kampüs içinde olması , ve okulun yeşillik bir alanda olması bahar aylarında güzel oluyor :)

Eğer İzmir, Antalya vb. şehirlerden geliyorsanız kışa ve sise hazırlıklı olun. Geçme notu 65 olsa da üzülmeyin. " Çalışınca Oluyor " :)

Yazmayın burayı manyak mısınız? geçme notu 75 oldu.

Öncelikle ilk hafta üniversitenin her tarafını gezip öğrenin özellikle kazandığınız bölümü. Şehri tanımaya çalışın ulaşım yollarını vs. öğrenin.Çünkü ana kampüs umuttepe denilen bir mevkii de bulunmaktadır. Eğer İzmit merkezde kalacak olursanız halk otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Umuttepede olmak hem çok iyi hem çok kotu. Ama okulumuz çok sosyal bir okul.. Gelin ve tadını çıkartın :)

Yurt imkanı konusunda çok zengin olan Kocaeli Üniversitesinde çoğunlukla KYK yurtları olmak üzere özel yurtlar da bulunmaktadır. Özel yurtların bazıları devlet yurduna dönüştüğünden öğrenci yurt bulma konusunda sıkıntı çekmez. Son dönemlerde yeni KYK yurtları öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.

Gayet iyi. Umuttepe kampüsü ve çevresinde birçok yurt var.

Okul çevresinde bolca devlet ve özel yurtlar mevcut. Açıkçası arkadaşlarımızın ağzına pelesenk olmuş sorunsalları ile varlar.

Kişiler

Sarp Kaya
Sarp Kaya
Finansal Olmayan Risk Analitikleri Bölüm Müdürü, ING
Nihan Bora
Nihan Bora
Kıdemli İçerik Yöneticisi, Bilhassa
Alper Bilge
Alper Bilge
Commercial Business Relationship Manager, PepsiCo
Tuğçe Tüfekçi
Tuğçe Tüfekçi
Tedarikçi Geliştirme ve Kalite Uzmanı, Rözmaş
Tevfik Kadıoğlu
Tevfik Kadıoğlu
Elektronik Kıdemli Uzmanı / Teknik Mentor, Arçelik
Emre Güngör
Emre Güngör
Yenilikçi Platformlar Grubu Bölüm Müdürü, ING
Ayşe Tuğçe Gencal
Ayşe Tuğçe Gencal
Kıdemli Ürün Tanıtım Lideri, AstraZeneca
Egemen Hancı
Egemen Hancı
Project Engineer, Siemens
Hasan Basri Çetinkaya
Hasan Basri Çetinkaya
Power System Dynamics Team Leader, Siemens
Nihal Dündar Lüferci
Nihal Dündar Lüferci
İşe Alım ve Eğitim Süreç Yöneticisi, Tat Gıda ve Düzey Pazarlama
Damla Cörüt
Damla Cörüt
IT Proje Öğrencisi, BSH
Mert Utanç
Mert Utanç
Sosyal CRM Takım Lideri, Adba International
Murat Bulut
Murat Bulut
Group Marketing Manager, Asia / Pazarlama Grup Müdürü, Asya, Hayat