Anlatsın
Giriş
Selçuk Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

Konya·1.9K Takipçi

ODTü-Bilkent-Koü gibi dünya üniversiteleri arasına girebilmiş bir üniye giremediğimi varsayarsak Türiyede ilk 10 üniversite içerine giren bir okulda okumayı tercih ettim. Bu yüzden SÜ :)

yaşadığım şehir ve çok güzel üniversite olması.yaşadığım şehir olmasa başka bir şehirde olsam direk tercih edebileceğim bir üni.

Selçuk Üniversitesinin bazı bölümleri gerçekten kaliteli: Hukuk fakültesi gibi...

Köklü ve kaliteli eğitimi modernizimle buluşturarak öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesine olanak verdiği için.

Sosyal etkinlikler diğer üniversitelere göre 'yok' denecek kadar az durumda. Öğrenciler arası etkileşim kötü. Öğrenciye yeterince değer veren bir üniversite değil.

Tıp fakültesi hastanesi kampüsün içinde olduğundan dolayı, kampüse giriş-çıkışlar serbest bırakılmış durumda. Bu nedenle kampüsün içinde öğrenci olmayan çok fazla kişi görebiliyorsunuz.

Aslında üniversitenin değilde şehrin beğenmediğim yanları desek daha doğru olur.

okulun merkezden uzak olmasına bağlı olarak bazı aktivitelerden uzak kalmak, tıp fakültesinin kampüs içinde olmasından dolayıda öğrenci dışındaki insanları çok görüyor olmak.

bazı akademisyenlerden gerçekten hoşlanmıyorum.ve sosyal aktiviteler yönünden biraz gelişmeye ihtiyacı var.

Kampüs yaşamı açısından Türkiye'de ilk 10'a kesin girer diye düşünüyorum. Fakültelerin tamamı tek kampüs içerisinde. Kampüsten çıkmadan yıllarca yaşayabilirsiniz; her şey var kampüsün içinde.

İlçeleri merkezi ve öğrenci kartınız ile ücretsiz Tranvay hizmeti , Belirli markalarda indirimi kkampüs içi etkinlikleri ile okumaya değer 3.üniversites olduğunu düşünüyorum. İlki ODTÜ ikinciside Koü'dür bana göre

ilçede okudum ve bunun zararlarını çok gördüm. kampüse saglanan faydaların hiçbirinden yararlanamadık

ulaşımın rahat olması kampüs içinde ücretsiz tramvay içinde avm olması kampüsün türkiyede sayılı kampüsler içinde yer alması

Sakın ola özel yurtlara kayıt olmayın, kontenjanı yakalayabilirseniz yarı-özel diye adlanan, Rektörlüğe bağlı Atatürk Yurdu var, oraya kaydolun, olmazsa KYK'da kalın. En azından birkaç ay KYK'da kalmanız size müthiş bir tecrübe katacağı gibi, her bölümden onlarca/yüzlerce tanıdık kazanırsınız.

Zaten okula başladıktan birkaç ay sonra, ortamı görüp, yabancılığı atlattıktan sonra eve çıkabilir veya arkadaşlarınızın olduğu özel yurda kaydolabilirsiniz. Ancak doğrudan özel yurda kayıt olmayın. 1 yıllık taahhüt imzalatıyorlar, okula başlarken güzel gibi görünüyor ama 1 yıl boyunca kafanızı taşlara vurursunuz, hepsi için geçerli.

ülkücülere hazırlıklı olun ve booolca kışlık getirin çünkü fazlasıyla soğuk :)

okuduğunuz bölümü ciddiye alın ve işi baştan sıkı tutmaya bakın :)

İlk olarak Konya'ya ilk defa geliyorsanız ilk 2 ay bu ne biçim şehir bu ne biçim yer gibi yorumlarda bulunabilirsiniz ama bunları sakın sosyal medya adreslerinizde paylaşmayın sonra pişman olursunuz Özellikle Beyşehire gelecek arkadaşlar küçüktür ilçemiz ama hep iç içedir arkadaş ortamı yapılan etkinlikleri çok iyidir. Sakın Alladdin diye yazdım geldim demeyin Ali bey'e haksızlık bu :)

Mimari olarak dağınık bir yerleşimi var ama kısa sürede alışıyorsunuz.

İyidir fena degildir. Özel yurtlar el yakıyor ama kyk çıkarsa rahat olursunuz

kötü gerçekten .özellikle devlet yurdu çok kötü.

Yurtlar kampüs içinde oludugundan ulaşım çok kolay oluyor 

Özel ve devlet yurtlarıu var ve gayet başarılı.Ayrıca Türkiye'nin en büyük öğrenci mahallesi buraya ait.

konyada toplam 28 yurt ve beş üniversite var. Kız yurtları daha çok olmakla birlikte çoğu yurt en fazla dört kişilik. Kyk haricinde üniversitenin yurtları da mevcut. Özel yurtlar da kampüs etrafında oldukça fazla