Muhtemelen herkes aynı cevaplar üzerinde durmuştur. Bana da en büyük katkılarından birisi de tabii ki yeni insanlarla tanışmak oldu.

Fakat bundan farklı olarak, ilk kez birilerini okulumuza davet etmenin verdiği heyecanı yaşadım. Bu tarz proje yönetimlerini deneyimleyerek bir çok şey kazandığımı düşünüyorum.

Her düzenlediğimiz etkinlikte eksiklerimizi fark ederek onları düzeltmeye çalışıyoruz. Aslında böylelikle uzun vadede de kendime yatırım yapmış oluyorum.

Öncelikle StartupMef Kulubü biz üyelerine şuana kadar İstanbul'da gerçekleşen girişimcilik ile alakalı etkinliklere katılma şansı sağlamıştır.
Kendimden yola çıkarak bahsetmem gerekirse GBA'nın düzenlediği Mentor Clinic etkinliğine katılarak gün içinde 3 mentöre asistanlık yaptım ve bu sayede pek çok yatırımcı ve girişimci ile iletişim kurma imkanı buldum.

Öncelikle benim için en ideal staj kıvamında bir zaman geçiriyorum. Üstüme daha fazla sorumluluk düşmesi de oldukça yararlı oluyor. İş plan, etkinlik hazırlanması, insanlarla ve şirketlerle iletişim konusunda da kendimi oldukça geliştiriyorum.

Girişimcilik ekosisteminde her girişimci ve yöneticiler ile tanışma fırsatını yakalıyorum.

Her şeyden önce vizyonları size benzer insanlarla bir arada bulunmak ve bir takım olabilmek her zaman güzeldir çünkü her zaman lazımdır. Bu takımla kulüp olarak aklınızda ne varsa organize edebilirsiniz. Kendinize harika yol arkadaşları edinip o yolda birbirinizin gelişmesine yardımcı olmak çok güzel bir his.

Özellikle yeni insanlar ile tanışmamda epey etkili. Yeni insanları dinlemek, her birinin vizyonunu gözlemlemek gerçekten bana çok şey katıyor. Düzenlenecek olan etkinliklerin de içerisinde, daha doğrusu projede aktif olarak operasyonda olabilmek de ayrıca bir deneyim sağlıyor.

Girişimcilik ile ilgili bilmem gereken temel kavramları da StartupMEF sayesinde öğrendim. Girişimcilik ekosisteminin de içinde olabildiğimce aktif olmaya, haberleri yakından takip etmeye çalışıyorum StartupMEF sosyal ağları aracılığı ile.

Kulübün nacizane bir üyesiyim, gönüllük esasına dayanan kulüp etkinliklerinde yer almak bir StartupMef üyesi olarak kulübün kuruluş amacına uygun olarak temel görevimiz.

StartupMEF'in yönetim kurulunda görev almaktayım. Projelerin planlanması ve gerçekleştirilmesinde yardımcı oluyorum. Kulübü etkin tutarak güncel bir şekilde kalmasından sorumluyum. Öncelikli olarak MEF Üniversitesi öğrencilerine karşı bu sorumluluğu taşımaktayım.

StartupMEF Kulübü sadece MEF Üniversitesi öğrencilerine yönelik değil, herkese açık etkinlikler düzenlemektedir.

StartupMEF yönetim kurulundayım. Etkinliklerin düzenlenmesi için yardım ediyorum. Çekirdek takım olarak yeni fikirlerin oluşumunda da göreviliyim. Aynı zamanda takım arkadaşlarım ile sürekli olarak etkinliklerde ve dış okullar ile iletişimimizde aktif olarak farklı projeler üretmekteyiz.

StartupMEF Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü'nde üyeyim. Şu anda sorumluluklarımdan en önemlisi olarak etkinliklere aktif bir şekilde katılmak ve kulüp ile interaktif bir şekilde çalışarak yeni projeler üretmek.

StartupMEF Kulübünde üyeyim. Kendimce üzerime düşen en büyük sorumluluk etkinliklere katılarak kendimi geliştirmek ve kulüp içerisinde aktifliğimi sürdürebilmek. Ve eğer ki projelerde çalışma arkadaşları ihtiyacı olursa bu konularda aktif rol oynamak.

StartupMEF'in şu anda henüz açıklamadığımız projeleri var. Bir tanesi uzun vadeli olarak 2016-2017 yılında gerçekleşecek. Bir diğeri sosyal bir proje olacak. Aslına bakılırsa hedef kitlemizi sabit tutmaktan ziyade, olabildiğince insana dokunmaya, onlara farkındalık kazandırmaya çalışıyoruz.

Şu anda sabit olarak düzenlediğimiz ''Entrepreneurs Lab'' isminde bir etkinliğimiz var.

Bu yıl içinde StartupMef kulubü Entrepreneurs lab adında etkinlik serisi düzenledi üyeler için staj buldu ve Mentor Clinic etkinliğine gönüllü üyeleri ile katıldı. Yeni kurulan bir kulüp icin gayet aktif geçen bir yıldan sonra StarupMef üyesi olarak seneye kulübümün düzenleyeceği etkinlikleri merakla bekliyorum. Kısacası Mef Üniveristesinde okuyorsanız ve girişimciliğe ilgi duyuyor çevre edinmek ve staj imkanı bulmak istiyorsanız katılmanız gereken kulüp hiç kuşkusuz StartupMef.

Entrepreneurs Lab isminde düzenlediğimiz, katılımcılar ile gelen girişimcilerin tanışmasını, samimi bir ortam oluşmasını sağlayarak en azından ilişkilerin ilk aşamasının daha verimli olmasını hedefliyoruz.

Bunların dışında sürekli girişimcilik ve bu bağlamda olan etkinliklere aktif katılım göstererek kulübümüzü tanıtarak düzenleyebileceğimiz farklı etkinlikler için çalışmalar yapıyoruz.

Entrepreneurs Lab adında bir etkinlikleri var. Güzel ilerliyor şu anda bence. Girişimciler ile girişimci adaylarını, öğrencileri samimi bir şekilde bir araya getirerek güzel bir hava yaratıyorlar.

Önümüzdeki dönemde ise 2-3 farklı projelerle geleceklerini biliyorum. Özellikle lise öğrencilerine girişimciliği aşılamak amaçlı projeleri olduğunu ve bu projelerde MEF Üniversitesi öğrencilerinin aktif rol oynayacağını biliyorum.

Kulübümüzün öyle veya böyle Türkiye'nin en önemli girişimcilik kuruluşlarıyla bağlantısı vardır. Kimi zaman etkinliklerine gideriz, kimi zaman etkinliklerini biz yönetiriz, kimi zaman girişimcileri davet eder başlarından geçenleri dinler bir şeyler öğreniriz, ya bu etkinlikler esnasında tanıştıkları insanlar aracılığıyla, kimi zaman network'ümüz içindeki duyurularla birbirimize start-up'larda stajlar buluruz. Özetle girişimcilik vasfının arkasında yatan her şeyi yerinde inceler erbabından öğreniriz.

Gözde Soylu
Gözde Soylu
Dijital Pazarlama Koordinatörü, Zingat.com
Hayri Şen
Hayri Şen
Pazarlama Müdürü, Koç Holding
Baybars Umur
Baybars Umur
Marketing Manager, Anlatsın
Sertaç Çetinkaya
Sertaç Çetinkaya
Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı , Zingat.com
Gülcan Öğündür
Gülcan Öğündür
Yüksek Kıdemli İş Zekası Uzmanı, sahibinden.com
Kübra Ergin
Kübra Ergin
Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı, sahibinden.com
Selda Platin
Selda Platin
Yüksek Kıdemli Finansal Kontrol Uzmanı, sahibinden.com