Anlatsın
Giriş
Gazi Üniversitesi
Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Ankara·4.7K Takipçi

Bi kere Ankara'nın en sakin, en rahat üniversitesi olduğu için.

Ha bide hocaların genelde çok zorlamadığını duyduğum için.

Ayrıca fikir ayrılıkları yüzünden kavgaların en az çıktığı üniversite olduğu için.

Gazi, Türkiye sınırlarını aşıp uluslararası platformda kendini duyurmaya başlamış bir üniversite. Sağlık alanında Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri. Mühendislikte yıldızı giderek parlıyor. Ve işe alımlarda (alana göre değişmekle birlikte) işverenin tereddüt etmediği üniversitelerden biri. Erasmus veya diğer öğrenci değişim programlarında belki sayfalarca alternatifiniz olmayabilir, ama bu konuda öğrencisine her türlü desteği sağlıyor; ayrıca yeni ülkelerle, yeni üniversitelerle anlaşma yapılması için sürekli çalışmalar yapılıyor.
Yüksek lisansta çok tercih edilen bir kurum. Ve en önemlisi Türkiye'nin en köklü yüksek öğretim kurumlarından biri.

Gazili olmak bir ayrıcalıktır diye boşuna demiyorlar heralde. Gazi Üniversitesi eğer Anadolu Üniversitesini saymazsak Türkiye’nin en kalabalık üniversitesi. Tabi bu kalabalık sadece öğrenci nüfusuyla alakalı değil. Bir o kadar da akademik personel sayısı bol durumda.

Her üniversite öğrencisi kampüsünün büyüklüğüyle gurur duyar. Oysa ki Gazi’nin olayı farklıdır. Gazi’nin kampüsü bütün Ankara’dır. Ankaraya o kadar yayılmıştır ki bu kampüs havasını hissetmek insana garip gelebilir :) Beşevlerdeki şirin ve bi o kadarda tarihsel merkez kampüsümüz dışında kampüs havasını diğer fakültelerde hissetmek açıkcası gayet zor. Zaten biz de merkez kampüse yolumuz düştüğünde oyun parkına götürülmüş çocuk moduna giriyoruz :) Üniversitemiz her ne kadar dağınık olsa da sayısız organizasyonla toplanmakta çok sıkıntı yaşamıyoruz desek hiç de yalan olmaz.

Bölümüm konusunda en kaliteli fakültelerden biri olmasi ve Ankara’da bulunmasindan ötürü Gazi Üniversitesi’ni seçtik. Gazi Üniversitesi 60.000 ögrencisi ile Türkiye’nin sayili okullarindan. Kalabalik bir akademisyen kadrosu var. Hocalarin ve asistanlarin ögrenciler ile arasi kaliteli bir seviye var. Her derdinizde, hocanizin kapisini çalip ortak bir paydada bulusabilirsiniz. IIBF ve Hukuk Fakültesi ayni kampüste; gayet güzel bir bahçe, ama çok fazla bir kampüs havasi yok malesef. Besevler’deki ana rektörlük kampüsü, televizyonlarda görülmeye alisilmis kampüs havasini arayanlara ilaç olacaktir. Spor olanaklari, havuzu, yesil alanlari, kütüphanesi, kafeleri ve eski tas binalari ile gerçekten sevimli bir kampüs. Ayrica okulumuzda sosyal olanaklar çok genis. Her hafta, hatta her gün farkli farkli organizasyonlar, aktiviteler gerçeklestiriliyor.

Besyo'nun ve okulun tarihi ve konumu yüzünden.

Çok köklü ve kaliteli bir okuldur .Ankara da en huzurlu üniversitedir.İngilizce öğretmenliği bölümü çok deneyimli hocalara sahiptir ve öğrenci taraftarıdır.Biraz zorlanabilirsiniz ama sonunda verdiğiniz karşılığını fazlasıyla alırsınız

en başta hocaları. her daim kapıları sonuna kadar açıktır sen bir şey sorarsın on şey anlatır. canın mı sıkıldı çal kapıyı gir odasına dertleş hocanla. istersen sınıflardan rastgele birine gir ders dinle. devam zorunluluğunun olmamasını da seviyorum. yemekleri de kantini de ucuzdur. mescidi okulun içindedir mescide gitmek için 15 dakika yürümen gerekmez. okulun faaliyetleri konferansları o kadar da sık olmasa da hocalar dolu doludur zaten her hafta bir konferans bulursun en az.

Fakültelerin birbirinden bağımsız olması ,Mühendislik Fakültesinin Kızılaya 10 dakika mesafede olması, Öğretim Üyesi kadrosunun genel olarak kaliteli olması.

Şehrin içinde, hatta merkezinde olmasına rağmen sessiz sakin bir kampüsü var öncelikle. Bu sayede bir çok yerden rahatlıkla ulaşım sağlanabilmesini seviyorum. içinde olmak istediğiniz sürece çok hareketli bir sosyal yaşam var Gazi'de. Ayrıca Kızılay veya bahçeli gibi merkezlere çok yakın.
Bir de akademik veya idari personel tarafından bir anne veya baba şefkati ile sahiplenileceksiniz garanti ederim :))

Kendisini sonradan sevdiren bir üniversite Gazi ! Yorumlarda beğenmeyenler yoruma yazmışlar ancak size şunu söylemeliyim Gazi üniversitesinde 1. Sınıf 1. Dönemim bitti ara yıl tatilinde ana kampüsünü iibf kampsünü ve çevresini özledim . Üniversite hayatını yaşatıyor diğer fakülte yerleri merkez kampüsten uzak onlar hakkında pek bir bilgim yok ancak dediğim gibi Gazi de öğrenci olduğunuzu hissediyorsunuz . Arkadaş toplulukları , öğrenci toplulukları o içtenlik var Gazi'de.

Siyasal içerikli olayların çok yaşanması.

hiç bir sosyal imkanı yok, kulüpler hep mühendislik fakültesinde.

Gazi'den ziyade zamanında oluşturulan ve Gazi Üniversitesi diyince insanlarda oluşturulan 80'lerden ve 90'lardan kalan algıdan rahatsızım.

Sportif faaliyetlerde biraz kötü olabileceğini düşünüyorum örneğin ben masa tenisi oynuyorum fakat masa tenisi kulubü ya da oynayabileceğim bir yer bulamadım kort var masa yok :D

ilk dönem çok hesap yapmayın sınav döneminden çıktınız zaten Yapamadıklarınızı ,içinizde kalanları yapın ama ortalamayı da çok salmayın :) 2. dönemle beraber yavaş yavaş kendinize kısa, orta ve uzun vadede planlar yaparak 2.sınıfta bunların adımını atacak şekilde kendinizi hazırlayın.İnsanlarla tanışın,organizasyonlara katılın. Üniversitede "aman bana ne,boşver başka işim mi yok , ben full yatacam&gezecem;, bu hoca bana nasıl 20 verdi ben lisede o kağıdı versem 70 rahat alırdım.." ve benzeri kelimeler kullanmayın :)

Asla bir önyargıyla başlayıp korkarak gelinmemesi gereken bir üniversite. Her okulun kendi içinde bazı olaylar olur. Siz 4 yılınızı nasıl geçirmek isterseniz öyle geçer. Siz birşeylerin içinde olmak istemediğiniz sürece kimse zorla birşey yapmaz yaptırmaz.

Ben okula başlamadan önce Gazi şöyle olaylı böyle reisler var bilmem ne efsaneleri anlatılırdı. Eminim size de anlatılıyordur. Hiç birine kulak vermeyin 3 senedir Gazideyim daha hiç bir olaya şahit olmadım. Ankara'nın bütün üniversitelerinde olaylar yaşanırken Gazi ayrıcalığını koruyup hiç bir olay yaşanmadı. Her okulun kendine göre içinde bulunduğu konum vardır. Eğitim fakültesine gelecekseniz çan eğrisine alıştırın kendinizi her zaman çanlar sizin için çalmıyor eğer inek bir sınıfa düştüyseniz. :) Gazili olmak iyidir ayrıcalığını umarım görürsünüz :)

Herşeyi ilk günden yapıp da bitirmeyin, üniversite bir yere kaçmıyor sakin ol. Şahsen ilk 2 gün okula gelmenize de gerek yok. Çarşamba günü teşrif ettiğinizde oturun arkaya ses mes çıkarmayın, 'kuul' takılın, heyecan yapmayın. Kimse ilk gününde göze batan, çok konuşan ve 'sınıfın hiperaktifi' olmak istemez. Öne oturan vatandaşlardan mümkünse gözlüklü olanı ve hoca konuşurken gözünün içine bakanı seçin, onunla muhabbet kurun ve ilerletin ki ileride imza arkadaşınız olsun, birbirinizin yerine imza atarsınız. Siz ondan daha çok gelmeyeceğiniz için o daha çok yerinize atacaktır. Uyanık olun, geleceğinizi düşünün biraz.

Ulaşımı kolay, tabi gölbaşında değilseniz.Siyasi anlamda duyduklarınız sizi rahatsız etmesin.Ben üniversitemin sadece bu alanda insanlara kötü bir şekilde anlatılmasına karşıyım.Herkes özgür ve saygılı.

Sabancı ve Gazi devlet yurtları okulun neredeyse içinde.Tandoğan,Beşevler,Bahçelievler semtlerinde yürüme mesafesinde oldukça özel yurtta bulunmakta.

Maalesef şehir üniversitesi olmasından dolayı yurt imkanları zayıf.Ama özel yurtlar cevresınde oldukça bol bulunmaktadır.

Üniversitenin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. Genellikle öğrenciler KYK yurdu ve özel yurtlarda barınmakta. Ulaşım imkanlarının iyi oluşu ve merkezi konumu sebebiyle KYK yurdunda kalan öğrenciler rahatlıkta üniversite kampüsüne ulaşabilir. Bunun dışında Gazi Üniversitesi etrafında çok fazla özel yurt bulunmakta. Özel yurt arayan öğrenciler Beşevler, Bahçelievler, Emek, Gazi Mahallesi, Tandoğan ve Maltepe semtlerinde bulunan özel yurtları arayabilir.

http://yurt.unibilgi.net/tags/gazi-universitesine-yakin-kiz-yurtlari bu siteden üniversiteye yakın yurtları listeleyebilirsiniz.

Gazi üniversitesinin çok yakınında 4 tane devlet yurdu var. Devlet yurdunda kalmak istemeyen veya yurt çıkmayanlar için ise öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı gazi mahallesi ve bahçeli gibi yerler mevcut. Özellikle gazi mahallesi öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. çok fazla özel yurt ve öğrenci evi imkanı var. Bunun yanında Bahçelievler biraz daha pahalı olmakla birlikte yurt ve ev imkanları mevcut

Kişiler

Ezgi Gülsen Yaylı
Ezgi Gülsen Yaylı
Sr. SEO Executive, Zeo
Buket Işık Uzunoğlu
Buket Işık Uzunoğlu
Üretim Hizmetleri Direktörü, Abdi İbrahim
Önder Arsan
Önder Arsan
Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran Genel Müdürü, Unilever
Emel Çevik
Emel Çevik
Operations & Engineering Manager, Avon
Cevat Şahin
Cevat Şahin
Satış Direktörü, Pronet
Erhan Özkan
Erhan Özkan
Kıdemli Bölgesel Medikal Yönetici (Onko), AstraZeneca
Seyfi Sarıaslan
Seyfi Sarıaslan
Ürün ve İş Geliştirme Yöneticisi, Canon Eurasia
Cenk Özkılınç
Cenk Özkılınç
Global Lojistik Hizmet Sağlayıcı Yönetim Grup Müdürü, METRO Türkiye
Doğukan Köroğlu
Doğukan Köroğlu
Ticari Strateji ve Dönüşüm Program Yöneticisi, Arçelik
Ferdi Kurtoğlu
Ferdi Kurtoğlu
VW Binek Atölye Yetkilisi, Doğuş Oto
Mehmet Murat Doğan
Mehmet Murat Doğan
Stajyer (Kalite Kontrol), Doratek medikal
Barış Eken
Barış Eken
Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı, EY Türkiye
Ertan Kayserli
Ertan Kayserli
KOBİ Dijital Satış Yönetimi Bölüm Müdürü, ING